Gyógyítsd meg magad!

Itt az ideje belekukkantani a természet patikájába, ahogy azt nagyanyáink és a javasasszonyok, füvesboszorkányok is tették.Természetes gyógymódok szinte ingyen!

Itt az idő arra hogy utána olvass a különböző gyógynövényeknek, ha most tanulsz akkor tavasszal már kezdődhet is a gyógynövények betakarítása.

Íme néhány jó tanács saját házi gyógynövénypatikád összeállításához:

1.)

Kezdjük tehát az elején. Szerintem az első az, hogy különítsünk el egy polcot vagy egy szekrényrészt amit kisgyerek nem ér el, nem túl párás meleg és viszonylag kézre áll. (Tehát nem a pince utólsó sarkban található.)

2.)

A második a szekrényke tartalma. Sok könyvben, és az interneten is találhatunk ilyen tartalmú oldalakat. A szerintem alapvető, hogy legyenek a szekrényben szárítmányok, teafüvek és krémek.

Pl.:Kamilla szárítmány- nyugtató és gyulladáscsökkentő hatása van.

     Borsmenta sz.- emésztési problémáknál, haspuffadásnál segít.

     Levendula sz.- nyugtató alváskönnyitő.

     Levendula olajat -  2-3 cseppet feloldunk egy kiskanál mandula olajban ez  a migrénen és a feszült fejfájáson segít. Ugyanezt a keveréket használhatjuk égésre és forrázásra is.

    Cickafark sz.- menstruációs fájdalmak kezelésére.

    Körömvirágkrém - száraz bőrre, ekcémára. A boltokban, reformüzletekben kapható körömvirágkrém nagyon jó erre a célra, házilag is lekészíthető.(lásd.:Receptek.) Ezt sose kenjük nyilt sebre!!!

    Citromfű sz.- forrázata nyugtató hatással bír.

    Csalán sz.- vízhajtó, vesehomok vesekő képződés ellenszere.

    Bodzavirág sz.- lázas megbetegedésekre, izzasztókúrákhoz.

    Hársfavirág sz.- légutak hurutos megbetegedésére, torokgyulladásra.

    Kakukkfű sz.- Hörghurut, légúti hurut, görcsös köhögés csillapítója.

    Lándzsáa útifű sz.- torokgyulladásra megfázásra.

    Zsurló sz. - reumás panaszok, keringési rendellenességek kezelésére.

    Zsálya sz.- száj-, torok-, fogínygyulladásra.

3.)

A szavatosság: az általunk szedett és megszárított növényeket max. 2 évig tarolhatjuk el. A bolti készítményeken pedig ott a szavatottági idő.

Ha magunk rakjuk el otthonunk közelében megtalálható füveket akkor sok mindenre kell figyelnünk.

Az első, hogy honnan gyűjtjük be őket. Nem lehet szennyezett a terület, ez azt jelenti, hogy ne legyen forgalmas autóúthoz 5 méternél közelebb, és az sem előnyös ha a település kedvenc kutyasétáltatóhelyét szemeltük ki magunknak.

Ha megtaláltuk a megfelelő helyet ahol a gyógynövény terem ajánlatos gyógynövényhatározóval pontosan meggyőződni arról, hogy a növény az-e aminek véltük.

Mindig a gyűjtési időben szedjük le a növényt, ez általában a növényhatározóban fel van tüntetve.

Ha megtaláltuk szedjük le a kés vagy olló nem hátrányos ebben a helyzetben. A növénynek csak azt a részét vágjuk le amire szükségünk van. Tehát ne taroljunk le egy egész nyírfát ha nyírfalevélre van szükségünk.( De ez magától értetődik nem?!)

A növényt otthon szárítjuk vagy a leírásnak megfelelően feldolgozzuk. A növényeket addig kell szárítani amíg nem porlanak szét gyenge morzsolás hatására, ez 2-3 hétnyi szárítást jelent. Szárítani csak szellős, száraz helyen lehet ez azt jelenti, hogy a fürdőszoba erre nem alkalmas.

Ha megszáradt akkor sötét üvegtégelybe vagy papírzacskóba helyezzük a szárítmányokat, nem árt ha felcímkézzük mert száradt állapotban kevésbé felismerhetőek már a növények . Én rá szoktam írni a fű nevét, elrakásának idejét és grammra pontos tömegét.

Felvívnám a figyelmet arra, hogy a szárítás során a növények 4-5-szörösükre zsugorodnak össze.(Én tavaly 0,5 kiló csalánt szedtem, megszárítottam és lett belőle 50 gramm csalánszárítmány!)

A gyógynövényes kezelés csak lépésről lépésre mutat javulást ezért ha elsőre nem is segít, de nem is ront az állapotunkon csak folytassuk a kezeléts. Garantált a várt eredmény de csak lassan.

Figyeljünk oda mi nő a kertünkben, néha ami gaznak látszik orvosság azt szokták mondani, hogy ami a szervezetünkből hiányzik az ott nő a kertünkben csak nyitott szemmel kell járni. Tehát ha például nagyon sok cickafark nő a kertjükben vegyék a fáradságot hajoljanak le érte, biztosan jobban érzik majd magukat a cickafark teakúra után.





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 2
Heti: 10
Havi: 10
Össz.: 7 882

Látogatottság növelés
Oldal: Füvész elsősegély
Gyógyítsd meg magad! - © 2008 - 2024 - fuvesboszorka.hupont.hu

A HuPont.hu weblap készítés gyerekjáték! Itt weblapok előképzettség nélkül is készíthetőek: Weblap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »